Servisi

Arelik Servisi

Flash Player Kurunuz

yazarYazar: admin | tarihTarih: 31 Ağustos 2014 / 15:01

Bir iç ve bir dış üniteden oluşan ve duvara monte edilen duvar tipi split klimalar oldukça düşük ses seviyesinde çalışırlar. Duvar tipi split klimaların 9.000 Btu/h ile 28.000 Btu/h kapasiteler arasında değişik modelleri vardır. Duvar tipi split klimalar konutlarda ve konfor şartı istenen tüm mekanlarda problemsiz olarak kullanılırlar. Duvar tipi split klimaların A sınıfı özelliğe sahip olan modelleri diğer modellere göre daha tasarrufludur.

Duvar Tipi Split Klima Nerede Kullanılır?klima_nasil_calisir1

  • Konutlarda,
  • İş yerlerinde,
  • Bilgi işlem odalarında,
  • Mağazalarda,
  • Alışveriş merkezlerinde,
  • Isıtılması ve soğutulması istenen tüm mekanlarda güvenle kullanabilirsiniz.

Duvar Tipi Split Klima Nasıl Monte Edilir?

Duvar tipi split klimanızın iç ünitesi klima kullanacağınız mekana, dış ünitesi ise bu mekanın dışında kalan ve atmosfere açık olan bir alana monte edilir. Teras, açık balkon veya pencere altları dış ünite montajı için uygun alanlardır.
İç ve dış ünite; bakır boru, elektrik kablosu, drenaj hortumu, izolasyon ve dekoratif bandajdan oluşan ara tesisat ile birbirine bağlanır. Bu bağlantı esnasında klimanızın iç ünitesinin altında kalacak şekilde duvarınızda açılan 6 cm çapındaki dairesel ara tesisat yuvası montaj bitiminde izolasyon malzemeleri ile tamamen kapatılır.
Yüksek seviyede teknik bilgi ve tecrübe gerektiren duvar tipi split klimanızın montajı, mutlaka klima teknik servisiniz tarafından yapılmalıdır.

yazarYazar: admin | tarihTarih: 30 Ağustos 2014 / 14:50

klima_nasil_calisir1Birçoğumuz yazın sıcak günlerinde biraz olsun serinlemek amacıyla açar klimasını. Peki hiç düşündünüz mü klima nasıl çalışır? Neden o ufak borudan su damlacıkları akar? Ya da klima alırken neye dikkat etmeliyim?

Klima, tamamen içerisinde bulunan freon gazının sıkıştırılmasıyla veya genleştirilmesiyle çalışır. Şimdi düşünelim. Bu gazlar içerisinde haliyle atom barındırıyor. Taa ilkokuldan beri bildiğimiz gibi, atomlar sürekli hareket ederler, ve bulundukları kabın çeperine sürekli çarparlar. İşte biz bu atomları alıp, daha küçük bir kaba koyarsak,

yazarYazar: admin | tarihTarih: 29 Ağustos 2014 / 14:21

Yaz yaklaşıyor ve her sene daha fazla kendini gösteren sıcaklar, yaKlima_zararı_1şamı olumsuz etkiliyor. Küresel ısınma, çevresel faktörler, bunaltıcı hava, kişiyi çileden çıkartıyor. Bu sıcaklardan korunmak isteyenler ve ferahlamak isteyenlerklima cihazını tercih etmektedirler.

yazarYazar: admin | tarihTarih: 29 Ağustos 2014 / 13:06

inverter klimaKlimalar, oda sıcaklığını istenilen seviyede tutmak için çalışırlar. Oda, arzu edilendeğerine ulaştığında durur; ısı değiştiğinde tekrar devreye girer.

Klima üreticileri enerji tasarrufu sağlayan yeni modeller geliştirmeye karar verdiklerinde, ilk olarak sıradan bir klimanın en çok ne zaman elektrik tükettiğini incelediler. Buldukları şaşırtıcıydı; klimalar en yüksek akımı durduktan sonra tekrar çalışmaya başladıkları ilk anda çekiyorlardı.Klimalar bu yönden otomobillere benzer; sıkışık trafikte sürekli dur-kalk yapan bir otomobil nasıl daha fazla elektrik tüketiyorsa, istenilen oda sıcaklığı her değiştiğinde devreye giren-çıkan bir klima da fazla elektrik tüketir. Eğer hiç durmayan, durması gerektiği zamanlarda bile rolentide çalışmaya devam eden bir kompresör yapılabilirse enerji tasarrufu sağlanabilirdi. İşte inverter klimalar böyle geliştirildi.

WordPress › Hata